Przekierowanie na http://girlhascat.pl/

środa, 21 sierpnia 2013

Blue sky

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tę spódnicę wiedziałam, że musi być moja. Piękna, do ziemi, przepięknie przechodzącą od bieli aż bo granat - po prostu cudo! Nosze ją często z białymi topami, T-shirtami itp, ale ponieważ nie wydawało mi się to bardzo wyjątkowe i twórcze zestawienie, postanowiłam chwilę pomyśleć i ubrałam ją do zdjęć troszkę inaczej. 
Nie do końca wiem na jaką okazje ten strój pasuje, bo na spacerze ludzie oglądali się za mną z różnymi minami, nie poszłabym też tak do kościoła, czy teatru, ale wiem że ten strój jest wielowymiarowy, co sprawia, że jest bardzo wyjątkowy. Idąc spiralą skojarzeń chciałabym wyjaśnić na czym ta wyjątkowość polega :) 
Spódnica przedstawia kolory nieba, a niebo kojarzy mi się z ptakami, lataniem i wolnością! Dodatkowo dzięki "żołnierskiej" kamizelce i koszuli z szafy brata strój wydaje się bardziej charakterny i jest trochę rewolucyjny. Nawiązuję tu do rewolucji w świadomości równouprawnienia kobiet jak i rewolucji francuskiej z XVIII wieku gdzie żołnierze nosili podobne mundury do mojej kamizelki. Ponieważ zdjęcia zrobione są z dołu z widokiem na niebo całość bardzo kojarzy mi się z obrazem Eugène Delacroix : "Wolność wiodąca lud na barykady"! 
Czy patrząc z perspektywy tych wszystkich skojarzeń strój ten nie wydaje wam się wyjątkowy?
spódnica - Mosquito; koszula - z szafy brata; kamizelka - sh; torebka - pamiątką z Pragi

Blue sky

16 komentarzy:

 1. ale pięknie <3

  wspaniałe zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna cieniowana spódnica :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia wyszły fenomenalnie! Wyglądasz zjawiskowo w tej spódnicy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spódnica wyjątkowa!!! Zdjęcia przepiękne!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak pieknie wyglada ta spodnica na tle nieba!!

  OdpowiedzUsuń
 6. super spódnica, świetne zdjęcia ! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie czytając opisu zdjęcie skojarzyło mi się z francuską Marianną:))) Ale to znaczy, ze twój zamysł powiódł się! A spódnica boska!

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjna spódnica!!!
  dziękuję za odwiedziny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. strój jest nie tylko piękny, ale niesie ze sobą kawałek kultury, piękne spojrzenie na przeszłość,a zdjęcia rewelacja!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawe i fajne połączenie, pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. cudowny pomysł na połaczenie cieniowanej spodnicy z blekitnym niebem!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim za komentarze, każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny! Doceniam Wasze słowa uznania, opinie jak również krytykę. Staram się wszystko czytać i w miarę możliwości odpowiadać. Proszę jednak o kulturę słowa - wszystko można wyrazić za pomocą różnych słów. Wszystkie wulgaryzmy będę usuwane!