Przekierowanie na http://girlhascat.pl/

środa, 5 grudnia 2012

something of mine

Nie wiem czy do końca to widać na blogu, ale bardzo lubię biżuterię. Ogromnie podoba mi się trend na to, aby kompletować ją samemu i wyrażać się przez nią. Jednak nie do końca pasuje mi to co proponują sklepy, niby bransoletkę mogę skomponować sobie sama, ale niestety kompozycja ta ma swoje ramy i bariery... Dlatego jakiś czas temu postanowiłam zrobić sobie sama wisiorek z drobnych przedmiotów, które maja dla mnie znaczenie. Aby nie działać na ślepo naszkicowałam co i jak chciałabym tam umieścić. I tak powstał ten oto przedmiot, w którym nic nie jest przypadkowe. 
Do pestek mam jakąś słabość. Pestki pigwy kojarzą mi się z ojcem, który robi najlepsza pigwową nalewkę na świecie i oczywiście zawsze przy jej sporządzaniu wydłubuje dla mnie pestki z owoców.  
Kaseta kojarzy mi się z wyjazdami w góry z rodzicami, kiedy to potrafiliśmy przez całą drogę słuchać w kółko jednej kasety.
Koraliki są częściowo z mojej starej dziecinnej biżuterii,  kilka z gumki do włosów przywiezionej z Czech, a kilka z resztek modeliny, która o mało co nie zeschła się ze starości (co było powodem kłótni). Guzik znalazłam na ulicy w Budapeszcie i został tu dodany na szczęście. 
 Wszystko tu ma swoje znaczenie, bo ja jestem strasznie sentymentalna :)


12 komentarzy:

 1. Wspaniały pomysł! Naszyjnik ze wspomnieniami. Zacznij coś dziergać dla siebie, w sieci można kupić trochę sprzętu do samodzielnego wyrobu biżuterii (koraliki, cążki, obcinaki, linki, zapięcia..) nie jest to duży wydatek.
  A teraz to chyba bransoletki do kompletu brakuje;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 3. piękny jest i najważniejsze, że sama go zrobiłaś

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa biżuteria, aczkolwiek sama nie jestem fanką tego typu stylu, bo zakrawa mi to na jakiś boho? :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny naszyjnik.
  Można by powiedzieć, że jest "żywą historią" :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten naszyjnik z okiem jest hipnotyzujący. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetnie mieć coś takiego, co ma jakieś znaczenie.... ja zwykle nie przywiązuję wielkiej wagi dla rzeczy i wszystko z czasem ląduje w koszu, nie wiem czy to dobrze czy źle

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim za komentarze, każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny! Doceniam Wasze słowa uznania, opinie jak również krytykę. Staram się wszystko czytać i w miarę możliwości odpowiadać. Proszę jednak o kulturę słowa - wszystko można wyrazić za pomocą różnych słów. Wszystkie wulgaryzmy będę usuwane!